Sezonowe, świąteczne połączenia uruchomi brytyjska linia lotnicza Jet2.com.
Zapraszamy Brytyjczyków do Gdańska na bardzo piękny i popularny Jarmark Bożonarodzeniowy. Połączenia z miastami w Wielkiej Brytanii są także bardzo pożądane przez pasażerów z Pomorza.

Loty do Birmingham i Manchesteru będą wykonywane dwa razy w tygodniu w przedświątecznym okresie od 29 listopada do 23 grudnia. Będzie można spędzić w Gdańsku przedłużony weekend, przylecieć w piątek i wylecieć w poniedziałek lub spędzić nad Motławą 5 lub więcej dni. Bilety są już w sprzedaży na jet2.com. Dostępne są też pakiety: bilety lotnicze plus miejsca noclegowe w hotelach jet2holidays.com.

Podobne, świąteczne połączenia Jet2.com uruchomiło do Wiednia i Krakowa. Brytyjska firma jest tanią linią lotniczą, której główna baza znajduje się w Leeds w Wielkiej Brytanii.

Gdański Jarmarku Bożonarodzeniowym to cykliczna, bardzo popularna impreza, odbywająca się w wielu miejscach w centrum miasta. Każdego roku jest na niej ponad sto stoisk oferujących niepowtarzalne upominki, dekoracje, smakołyki, produkty regionalne i unikatowe rękodzieło.

Gdański jarmark w 2022 roku jako jedyny w Polsce został nominowany do konkursu European Best Christmas Market 2022 i dzięki ponad 48 tysiącom oddanych głosów zajął drugie miejsce, wyprzedzając wiele bożonarodzeniowych jarmarków w Europie. Pierwszy był jarmark w Wiedniu. Najwięcej osób głosujących w tym konkursie pochodziło z Wielkiej Brytanii, prawie 33 %. European Best Destination to często odwiedzana strona internetowa poświęcona podróżom po Europie.

źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top