Latanie jest dziś popularne jak nigdy wcześniej. Wszystko dlatego, że w łatwy sposób można znaleźć bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach. Wystarczy tylko znać kilka sposobów szukania tanich lotów. Oto praktyczny poradnik, jak znaleźć tanie bilety na samolot.

Jak szukać tanich lotów? – śledzenie for i grup internetowych
Jednym z dwóch sposobów na znalezienie najtańszych lotów jest śledzenie for internetowych, grup na Facebooku czy stron internetowych, które zajmują się wyszukiwaniem najtańszych biletów lotniczych. Z różnych powodów zdarza się, że w ofertach linii lotniczych trafiają się ekstremalnie tanie oferty. Czy to kwestia słabej sprzedaży danego lotu, promocji czy często skomplikowanej polityki biletowej przewoźnika – w ten sposób można kupić najtańsze bilety lotnicze, jakie się pojawiają.

W internecie jest sporo takich stron i grup, na których można znaleźć informacje o wyjątkowo tanich lotach. Za niską ceną idzie jednak kilka niedogodności. Przede wszystkim takie oferty często są bardzo ograniczone i mogą dotyczyć tylko kilku miejsc w samolocie. Dlatego decyzję o zakupie trzeba podjąć bardzo szybko. Do tego jest to opcja przede wszystkim dla osób, dla których to cena jest priorytetem, a nie konkretny kierunek. Może to oznaczać, że trzeba szybko zdecydować, że np. zamiast wakacji w Tajlandii będą one w Meksyku.

Co więcej, często są to bilety na loty w nieodległych terminach, więc najczęściej trudno tu mówić o wyjeździe planowanym miesiące wcześniej. Często tak niska cena jest okupiona jeszcze jedną niedogodnością w postaci tego, że tak tanie loty mogą nie odbywać się z Polski, tylko np. z Berlina czy Wiednia. A czasem nawet wylot będzie z jednego miejsca, a powrót do drugiego. Jednak promocje bywają tak duże, że dojazd (a nawet dolot tanimi liniami) i tak się będzie opłacał. Do tego podróżując w ten sposób, zostaje się z dodatkową historią – za jakie grosze poleciało się na drugi koniec świata.

Źródło: Podroze.Onet.pl

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top